Nie tylko IT Recruiter – poznaj Karolinę Ważnik

Start / Aktualnosci / Nie tylko IT Recruiter – poznaj Karolinę Ważnik


W zespole Algomine powitaliśmy Karolinę Ważnik, której zadaliśmy kilka pytań o to, jak rozumie swoją rolę, co jest dla niej istotne w miejscu pracy, a także jakie ma pasje.


"Jeżeli nie ma dobrych relacji, ludzkiej otwartości, czy też występują jakieś problemy w komunikacji nie można mówić o zespole."

Czym zajmujesz się w Algomine?

Do Algomine dołączyłam niedawno, bo z początkiem kwietnia. Zajmuję się rekrutacją specjalistów IT. Moim głównym zadaniem jest odnalezienie najlepszych kandydatów na poszczególne stanowiska. Na co dzień zdecydowanie najwięcej czasu poświęcam na tzw. direct search. Metoda polega na bezpośrednim kontakcie z osobami, których profil jest adekwatny do poszukiwanej aktualnie roli. Oczywiście po przekazaniu szczegółów projektu i pozytywnej odpowiedzi zwrotnej od potencjalnego kandydata niezwykle ważne jest utrzymywanie stałego kontaktu aż do zakończenia procesu, za co również odpowiadam. Do moich obowiązków należy też m.in. przygotowanie i publikacja ogłoszeń na strony internetowe czy selekcja CV, które otrzymamy.

Co sprawiło, że wybrałaś IT Recruitment?

Zawsze chciałam pracować w miejscu, gdzie dużo się dzieje, a tutaj zdecydowanie nie można się nudzić. Branża IT jest niezwykle rozległa, bardzo szybko się zmienia i co chwilę pojawia się jakieś nowe rozwiązanie, technologia, czy stanowisko, które trzeba dobrze poznać, aby wiedzieć kogo szukać.

Czy jest coś, co szczególnie lubisz w tej pracy?

Przede wszystkim lubię samą pracę z ludźmi i poczucie, że mogę pomóc osobom, które np. straciły pracę lub wyjść z nową możliwością do tych, którzy obecnie gdzieś pracują, ale chcieliby rozwijać się w nowym miejscu.

Co jest dla Ciebie ważne w firmie?

Relacje między współpracownikami. Jeżeli nie ma dobrych relacji, ludzkiej otwartości, czy też występują jakieś problemy w komunikacji nie można mówić o zespole. Ważna jest też dla mnie atmosfera – kompletnie nie czułabym się dobrze w „korporacyjnym” środowisku, gdzie ludzie brną przed siebie dla statystyk i liczb i gdzie traci się swoją tożsamość chociażby przez mnogość osób, poczucie wyizolowania w tłumie, czy przez narzucony dresscode.

Jeśli nie IT Recruitment, to co?

Teatr! 🙂 Aktorstwo zawsze było moją pasją i w wolnym czasie w miarę możliwości zawsze starałam się ją realizować, chociaż nie zawsze jest to proste mając pracę na cały etat. Ale dla chcącego nic trudnego 🙂

To zdecydowanie nie jest pospolite hobby! Kiedy ujawnił się Twój pociąg do aktorstwa?

Moje zainteresowanie teatrem zaczęło się już w wieku nastoletnim. Bardzo podobała mi się możliwość kreacji i wcielenia się w daną postać, poznania jej emocji, nastroju i historii. W gimnazjum i w liceum angażowałam się w pracę szkolnych grup teatralnych. Brałam też udział w licznych konkursach recytatorskich zarówno lokalnych jak i ogólnopolskich. W późniejszych latach udało mi się wystąpić w kilku produkcjach telewizyjnych i w miarę możliwości dołączałam do niezależnych grup teatralnych.

Czy aktorstwo wypełnia cały Twój wolny czas?

Uwielbiam też książki i seriale kryminalne z zawiłą fabułą i ciekawymi postaciami. W wolnych chwilach sięgam zarówno po klasykę, np. Agatę Christie,  jak i po współczesne powieści, np. Camili Lackberg. Uwielbiam też powieści grozy Stephena Kinga i opowiadania H.P. Lovecrafta.

Jaką książkę poleciłabyś swoim nowym koleżankom i kolegom z Algomine?

Myślę, że ciekawą propozycją są właśnie opowiadania H.P. Lovecrafta – na podstawie jego twórczości postały gry rpg - gdzie cała gra toczy się w wyobraźni i można wcielić się w wykreowaną przez siebie postać - i rozbudowane gry planszowe, w które również uwielbiam grać w wolnym czasie.

To na koniec jeszcze krótka dogrywka!

 • Jesteś: skowronkiem czy sową?
  Skowronkiem.
 • … imprezowiczką czy domatorką?
  Domatorką.
 • Do zjedzenia zamówisz: mięsko czy roślinki?
  Pizzę, bo mogę upolować w niej i mięsko i roślinki 🙂
 • Sport: uprawiasz czy kibicujesz?
  Kibicuję.
 • Uciekasz: w miasto czy do natury?
  Do natury.
 • Twoim autorytetem jest…:
  Moja Mama 🙂