tableau-online

Tableau

Nasza idea to: „Pomóc użytkownikom dostrzec i zrozumieć dane”
- sprawić, by bazy danych i arkusze kalkulacyjne stały się
zrozumiałe dla zwykłych ludzi.

 


 

Tableau bazuje na przełomowej metodzie, uzyskanej po wielu latach badań na Uniwersytecie Stanforda nad wsparciem naturalnej zdolności człowieka do percepcji danych liczbowych i analizowania wizualnego. Wykorzystuje technologie analizowania danych metodą „przeciągnij i upuść” (drag & drop) w celu podążania za naturalnym sposobem myślenia człowieka, dostarczając zarazem całą gamę bogatych wizualizacji i dashboardów.


Tableau mobilnosc

Tableau jest wizualną platformą analityczną, dającą użytkownikom elastyczny dostęp do danych, możliwość zadawania pytań i uzyskiwania cennych informacji na ich podstawie. Odbywa się to bez uprzedniego procesowania i przygotowywania danych. Tableau oferuje więcej możliwości wizualizacji niż jakiekolwiek inne rozwiązanie, w bardzo konkurencyjnej cenie. Dodatkowo czas wdrożenia narzędzia jest znacząco krótszy, w porównaniu do innych narzędzi tej samej klasy.

 Z pomocą opatentowanej technologii VizQL™, Tableau tworzy nową dziedzinę w analityce - nazywaną analizą wizualną.

Podejście do analizy dzięki VizQL™

Tradycyjne narzędzia analityczne zmuszają do analizowania danych w wierszach i kolumnach, wybierania podzbioru danych do przedstawienia, organizowania tych danych w tabelach, a dopiero potem tworzenia wykresów na podstawie wygenerowanych wcześniej tabel. 

Tableau omija te kroki i natychmiast tworzy graficzny obraz danych, umożliwiając wizualizację i analizę w tym samym czasie dzięki opatentowanej technologii wizualizacji bazy danych VizQL™ (Visual Query Language).  W efekcie można lepiej zrozumieć dane i pracować nawet do stu razy szybciej niż za pomocą konwencjonalnych metod.

Wspiera naturalne wzorce myślenia

Zaczynając analizę rzadko wiadomo jest, dokąd się zmierza. A właśnie tego wymagają standardowe narzędzia BI. VizQL jest konkurencyjną i realną alternatywą dla podejścia konwencjonalnego.

Dzięki VizQL, szybka analiza i wizualizacja stały się rzeczywistością. Osoby z niewielkim przeszkoleniem lub praktycznie nawet bez niego mogą zobaczyć i zrozumieć dane szybciej niż kiedykolwiek i w sposób, który nigdy dotąd nie był możliwy. To jest właśnie największy wyróżnik i atut Tableau.

 

 

Zobacz jak działa Tableau

 

 

Pobaw się interaktywnym dashboardem

Aby w pełni cieszyć się z możliwości analizy dashboardu, kliknij ikonę " Full Screen " w prawym dolnym rogu raportu.
 

Tableau jest najlepiej ocenianym systemem Business Intelligence (BI) na świecie wg Gartner Group. (luty 2015)

 

raport_gartner

 

„Niewielu dostawców ma równie entuzjastycznie nastawionych Użytkowników co Tableau”– raport Gartner Group, luty 2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wypróbuj bezpłatnie Tableau na swoich danych.

 

Praca z Tableau